Українa, 58002, м. Чернівці, вул. Шкільна, 1
+38 (0372) 51-78-75, +38 (050) 434-15-20, +38 (067) 373-62-60
  • Сайтдля туристів
  • Сайтдля турагенцій
Курс валют
  • 22.05.2022
  • 1 USD = 36,00 UAH
  • 1 EUR = 39,50 UAH

Новости

Главная / Новости / ТОП-25 цікавих фактів про Львів
16 октября 2020

ТОП-25 цікавих фактів про Львів

 

1 фактЛьвів – місто, яке за час свого існування перебувало у складі 8 держав: Галицько-Волинського князівства, Австро-Угорської імперії, Речі Посполитої, Російської імперії, у складі ЗУНР, СРСР, під нацистським режимом та належить досі Незалежній Україні.

2 факт. У Львові знаходиться левова частка архітектурних пам'яток України. У 1998 році Львів увійшов в зону охорони ЮНЕСКО. Цей факт зумовлено тим, що місто Лева – це культурний осередок, де зберігається понад 2500 пам'яток архітектури та історії.

3 фактЛьвів – місто, яке, збудоване 1256 року і подароване засновником Данилом Галицьким для свого сина Лева, а також – назване на його честь.

4 факт. Львів – в семірці найбільших міст України. Населеність Львова – понад 800 тисяч мешканців.

5 факт. У Львові кожен п’ятий – студент. Станом на 2014 рік у Львові здобувають освіту понад 170 тисяч студенів у 26 львівських університетах.

6 факт. Львів – центральне місто Східної Європи. Місто Лева розташоване в 50 км від кордону з Європейським Союзом. На віддалі майже 500 км від Львова знаходяться східноєвропейські столиці Київ, Варшава і Будапешт.

7 фактГолівуд замовляє спецефекти для своїх кіно-картин саме у Львові. Такі популярні голлівудські фільми, як «Гаррі Поттер», «Халк», «Спайдермен», отримали своє програмне забезпечення у Львові. Львівські IT-спеціалісти працюють на замовлення голлівудської кіноіндустрії вже 10 рік поспіль.

8 факт. Львів – місто музики. Саме тут було створено легендарний рок-гурт сучасної України – Океан Ельзи. Звідси розпочинали свою музичну діяльність гурти Скрябін, Плач Єремії, Брати Гадюкіни, Руслана Лижичко та інші.

9 факт. Львів щороку приймає найбільшу кількість фестивалів – понад сотню. Більшість з них є традиційними щорічними фестивалями, частина – одиничними, локальними. Найпопулярніші з них – джазові фестивалі, етно-фестивалі, фестивалі вуличного театру та вуличної їжі, свята шоколаду, кави, львівського пампуха тощо. Найбільша кількість львівських фестивалів за 1 місяць – відбувається в січні: «Спалах різдвяної Звізди», «Львівська Коляда», «Свято Пампуха», парад Звіздарів та інші.

10 факт. У Львові зосереджено 60 музеїв різної тематики та різних епох. Тому Львів – найбільше музейне місто України.

11 факт. Львів – найбільше полі-конфесійне місто України. У Львові знаходяться 104 храми від різних релігійних общин: євреїв, мусульман, римо-католиків, греко-католиків, православних російського і українського патріархатів та ін.

12 факт. У Львові відбувся перший український футбольний матч. Відбулася ця знаменна футбольна подія 14 липня 1894 року у львівському Стрийському парку. Зіграли між собою дві команди – Львова та Кракова. Львів,яни здобули чисту перемогу.

13 факт. Львів – винахідницьке місто. Саме у місті Лева вперше в історії винайшли гасову лампу, запустили в повітря першу повітряну кулю, започаткували перший готель, запустили перший трамвай, зустріли перший в Україні поїзд, заснували перший професійний театр та відкрили першу школу.

14 факт. У Львові встановлені єдині в Україні пам'ятники Леопольду Фон Захеру Мазоху та Пабло Пікассо. Також Львів славиться своїми оригінальними неповторними скульптурами – пам'ятник Усмішці, скульптура-Рюкзак, пам'ятник Сажотрусу.

15 факт. Львівський Аеропорт ім. Данила Галицького – один з найбільших у східній Європі. Відкрили аеропорт у 2012 в 6 км від центру Львова. З часом тут продовжили злітно-посадкову смугу, що дозволило, с, приймати великі авіалайнери. За 1 год аеропорт ім. Данила Галицького може пропустити 2 тисячі пасажирів.

16 факт. Найвища архітектурна споруда Львова – це церква Св. Ольги та Єлизавети, що знаходиться біля головного залізничного вокзалу Львова. Висота храму – 88 метрів. Після тривалої реконструкції церкви, з 2014 року можна піднятися на оглядовий майданчик храму.

17 факт. Львів – друге за перспективою місто в Україні (після Києва) по розвитку IT-технологій. В цій сфері працює понад 11 тис. ІТ-спеціалістів, які проживають у Львові. До слова, львівським ІТ-програмістам належить винахід мобільного додатку «Скайп».

18 факт. Львів славиться найбільшим книжковим фестивалем на всю Україну – щорічний «Форум видавців у Львові», якому вже 21 рік.

19 факт. Львів фігурує у Світовій Книзі рекордів Гіннеса. Зокрема, у Львові відкрили перший у світі Музей Сала, де зберігається найбільше серце-сало: його товщина – 55 см, висота – 85 см. Також у Львові на щорічному міському Святі Пампуха, яке проходило взимку 2010 року, організатори та учасники свята виклали малюнок із понад сім тисяч пампухів, розмірами 4 м на 10 м. Ця подія теж потрапила до Книги Рекордів Світу.

20 факт. У Львові існує вулиця з кількома назвами. І її родзинкою є те, що назви добавляються кожного року по одній. Колишня львівська вулиця Архівна тепер йменується як Бергмана, Фелліні, Трюффо, Іллєнка, Параджанова і Тарковського.

21 факт. Львів – це маленький Париж, Львів – близнюк Праги, Львів – це старенький Краків і… Львів – це темпераментний Лондон. Саме Львів називають Другим Туманним Альбіоном Європи. Тому що у Львові випадає найбільше в Україні дощу. Львів'яни навіть прижартовують: «У Львові дощ почав падати ще 1256 року» (перша архівна згадка про місто Лева).

22 факт. З 2014 року Львів встановив на площі Коліївщини чергове своє ноу-хау – велогенератор. Ця атракція є безкоштовною. Кожен охочий може залізти на велотрек, покрутити педалі і, тим самим, підзарядити свій гаджет. До слова, площа Коліївщини – є найменшою міською площею Львова.

23 факт. У Львові є вулиці, назви яких ніяк не приурочена до історії Львова, та й України загалом – вулиці Джона Ленона, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна.

24 факт. Перший мазохіст народився у Львові. Таке поняття, як мазохізм, має прямий вихід зі Львова. Саме тут народився, жив і працював відомий всьому світу Леопольд Фон Захер Мазох, відомий своїми «неординарними» вподобаннями та інтересами. Звідки й пішов сам термін «мазохізм».

25 факт. У Львові рівнозначно з водою п’ють каву і пиво. Це є народне дослідження. Та, аби це довести, Львів'яни заснували поки що єдині в Україні Музей Пивоваріння та Кавову Копальню.

Ще новини